17. ročník Vyšehraní

V květnu se navrací tradiční Festival divadla a hudby Vyšehraní, který se uskuteční na Letní scéně NKP Vyšehrad. 17. ročník má podtitul „Dvacetiny“, protože to je právě 20 let od chvíle, kdy zazněly první tóny této hudební i divadelní přehlídky. Program se ponese v multikulturním duchu a opět se podařilo spojit různé hudební
a divadelní žánry. Spolupořadatelem akce je NKP Vyšehrad.


Každý den je rozdělen do dvou části. Dopoledne tradičně patří scéna dětem a studentům, kterým nabídne svá představení soubor Divadla Jedeme k vám. V rámci Roku české hudby uvede pro děti upravenou Smetanovu operu „Nevěsta prodaná, co ji složil Smetana“ a hudební revue na téma vzniku Československa „vévévé.československo.cs“.

Večerní program nabízí spoustu unikátních zážitků a opět slibuje nevšední propojení žánrů a řadu mimořádných hostů. To je ostatně osvědčená dramaturgicka linie minulých ročníků. Patronem letošního ročníku jsou Ivan Hlas a Bára Vaculíková, kteří festival v neděli 26.5. v 18: 00 zahájí.

Kompletní program naleznete na letáku níže či na webu zde VYŠEHRANÍ


26 05—29 05


VSTUPENKY

Předprodej vstupenek v síti Go Out a na stránkách festivalu

Pořadatelé 17. ročníkem chtějí obnovit a udržet hudební tradici v centru Prahy a vzpomenout na hudební legendy minulé i současné. Akce je bezbariérová a je určena všem věkovým kategoriím, dostupnou cenou vstupenek i všem sociálním skupinám obyvatel a přináší rozmanité hudební zážitky napříč žánry. Tradičně navazuje na spolupráci s Nadací Jedličkova ústavu a zve školy i dětské domovy z celé ČR na výlet do Prahy přímo na pražský Vyšehrad.

Tiskový servis Vyšehraní 2024: Martina Kotrčová: vysehrani@volny.cz