VYŠEHRADSKÉ ŠERMOVÁNÍ

Prastarý Vyšehrad přivítá po celou sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival, který nabídne pestrý program návštěvníkům všech generací i celé rodině. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše si pro vás připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Akce se bude odehrávat na Letní scéně a proběhne ve dvou blocích oddělených přestávkou: dopoledním a odpoledním bloku.


Vstupenky v online předprodeji nebo na místě.I. BLOK

– 09:30 Okořská Garda – U rozbitý huby: Turnaj v krčmě o pás předchozího vítěze turnaje.

– 10:00 Bandiere e Spade – Prapory a Meče: Představení plné italského temperamentu, kavalírského “hecování”, precizního šermu a oku lahodících barevných praporů.

– 10:40 Valdštejn – Taranisovo kopí: Římské hordy zaplavují Anglii a jedinou záchranou keltského národa je bájné Taranisovo kopí. Získat ho však nebude snadné, protože ho hlídá Kančí démon, kterého je nutno porazit a i cesta k němu je plná překážek.

– 11:40 Adorea – Fresky: Šermířské příběhy plné akce akčních soubojů a hromadných potyček inspirovaných historickými událostmi, jimž k napětí přidává průvodní mluvené slovo.

– 12:15 Abbaca – Příběh benátský: Příběh z období 18 století z prostředí Benátek.

PAUZA 13.00 – 14.00


II. BLOK

– 14:00 Okořská Garda – Drakkar: Cesta domů na vlnách moře z válečné výpravy vikingů.

– 14:30 Bandiere e Spade – Paolův smutek: Komediální zápletka inspirovaná stylem commedia del arte.

– 15:15 Valdštejn – Taranisovo kopí: Římské hordy zaplavují Anglii a jedinou záchranou keltského národa je bájné Taranisovo kopí. Získat ho však nebude snadné, protože ho hlídá Kančí démon, kterého je nutno porazit a i cesta k němu je plná překážek.

– 16:15 Adorea – Fresky: Šermířské příběhy plné akce akčních soubojů a hromadných potyček inspirovaných historickými událostmi, jimž k napětí přidává průvodní mluvené slovo.

– 16:50 Abbaca – Příběh benátský: Příběh z období 18 století z prostředí Benátek.

Pauza mezi vystoupením 10-15 min.


VSTUPNÉ

– základní 280 Kč
– snížené 170 Kč
– rodinné 660 Kč (2+1)

Vstupenky v online předprodeji nebo na místě.

Ke vstupence/papírovému náramku bude zdarma historická mapa. Držitel náramku získá v den akce slevu 25 % na vstup do kasemat (libovolný okruh) a Gotického sklepa