Prodaná nevěsta

Nezapomenutelné setkání se symbolem české kultury – „nejnárodnější“ česká opera na památném místě českého národa. První červnový den se v srdci vyšehradských hradeb odehraje nestárnoucí komický příběh o věrné lásce, která se nedá prodat ani za všechny dukáty a chalupy světa. Opera lidem, která za úspěšnou inscenací stojí, dbá na tradici a záměr autora, současně však klade důraz na srozumitelnost a atraktivitu pro současného diváka.

Opera je citlivě zkrácena, hudební doprovod komorní (klavír a dva klarinety), umělecká kvalita vysoká. V hlavních rolích s představují přední čeští a slovenští pěvci (Peter Berger, Daniel Hůlka, Vladimír Chmelo a další). Smetanovo nejslavnější operní dílo se tak stává přístupné širokému spektru publika – od rodin s dětmi a diváků, kteří se s operou setkávají poprvé, až po operní nadšence. Dopřejte si kulturní zážitek nad třpytící se Vltavou a přijďte oslavit Rok české hudby a 200. narození Bedřicha Smetany na místo, které mu bylo velkou inspirací a kde našel místo svého posledního odpočinku.vstupenkyOsoby a obsazení:
Mařenka: Tereza Mátlová / Bronislava Smržová
Jeník: Peter Berger / Martin Šrejma / Peter Malý
Kecal: Daniel Hůlka
Vašek: Peter Malý / Vojtěch Pošvář
Krušina: Vladimír Chmelo
Krušinová: Markéta Dvořáková
Mícha: Petr Matuszek
Háta: Kateřina Jalovcová / Dagmar Drechslerová
Esmeralda: Dana Šťastná / Dagmar Drechslerová
Principál: Matěj Doležal
Indián: Jiří Stejskal
Hospodská: Petra Prýmková
Dítě: Rozárka Hůlková / Karolínka Smržová

Klavír: Ahmad Hedar
Klarinet: Aleš Hustoles / Tomáš Hustoles / Tomáš Čistecký
Akrobatická čísla: Taneční akrobacie Jurije Kolvy


Další informace:

Představení je součástí projektu Opera lidem v rámci Českého pěveckého institutu a probíhá ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad.

  • Délka představení: cca 100 minut + přestávka
  • Vstup do areálu Letní scény je umožněn 30 minut před začátkem představení.
  • Na letní scéně je k dispozici stánek s občerstvením.
  • Veřejné toalety se nacházejí mimo Letní scény nedaleko katedrály sv. Petra a Pavla.

Pokladna je otevřena před vstupem na Letní scénu Vyšehrad v den představení od 17:00 do začátku představení.

  • Představení se koná i za deště a nepříznivého počasí. Použití deštníků během představení je z bezpečnostních důvodů zakázáno.
  • Doporučujeme vybavit se na představení pláštěnkou a teplým oblečením či dekou (večer se ochladí).

V případě velmi nepříznivého počasí může na místě dojít ke zrušení představení, o němž budou diváci informováni pořadatelem. O přerušení či zrušení představení z důvodu nepříznivého počasí rozhoduje výhradně pořadatel na místě, představení není nikdy zrušeno předem. Pořadatel si vyhrazuje právo odložit na místě začátek představení z důvodu nepříznivého počasí o max. 30 minut. V případě zrušení představení budou vstupenky vyměněny na náhradní termín představení.

Více informací: www.operalidem.cz/prodananevesta

Děláme operu srdcem. Jsme Opera lidem.