2IN2OUT

Jazzové kvarteto 2in2out založili saxofonistka Nela Dusová a kytarista Jan Lacina, kteří jsou zároveň autory moderního jazzového repertoáru kapely. Duo autorů ke spolupráci přizvalo bubeníka Adama Sikoru a nově také slovenského kontrabasistu Petera Kormana. 2in2out se v posledních letech podařilo vypracovat z původně studentského projektu v jeden z nejzajímavějších českých jazzových počinů. V červnu 2024 kapela vydá album Living Stories u labelu Bivak Records.

Ohlasy na 2in2out:
„Na kompozicích 2in2out cením především originální nápady, zajímavá formální řešení a též obsahový přesah, který zdaleka není v dnešním moderním jazzu vždy samozřejmostí, ba troufl bych si tvrdit, že často se ho spíše nedostává.“ David Dorůžka, přední český kytarista a pedagog


29 08 19.00—21.00


Nela Dusová je česká saxofonistka a skladatelka. Patří mezi interprety nastupující jazzové generace. Narodila se v Hradci Králové, v současné době žije v Praze. Je absolventkou Konzervatoře Jaroslava Ježka a Hudební akademie múzických umění. V minulosti také studovala český jazyk a literaturu na Univerzitě Karlově. Autorsky a hráčsky se nyní podílí na dvou vlastních projektech, 2in2out a Common Ground. Působila v projektu Event Horizon pianistky Kristýny Bártové, který byl vybrán jako historicky první česká kapela mezi účinkující na evropském showcasu Jazzahead! v Brémách. Spolupracovala s mnoha osobnostmi populární hudby a jazzovými bigbandy (Milan Svoboda a Pražský bigband, Concept Art Orchestra apod.) i zahraničními interprety (Møw, Hendrika Entzian). V roce 2019 společně s kapelou 2in2out vyhrála soutěž Jazz Fruit. Roku 2022 byla Českým rozhlasem vybrána do Euroradio Jazz Orchestra EBU. Vyučuje na dvou hudebních školách. Příležitostně se věnuje hudební publicistice.


Jan Lacina je český kytarista a skladatel žijící v Praze. Je absolventem Hudební akademie múzických umění v Praze v oboru Jazzová hudba. Mezi jeho lektory patřili např. David Dorůžka, Štěpánka Balcarová nebo Jaromír Honzák. Část studia strávil na Anton Bruckner Privätuniversität v rakouském Linci, kde se setkal a spolupracovals Peterem Herbertem, Aydinem Esenem, Stephanem Braunem a dalšími. Autorsky se podílí společně se saxofonistkou Nelou Dusovou na projektu 2in2out. Zajímá se o různé podoby jazzové a improvizované hudby. Jan také působí v kvartetu Hot Brew, který hraje stylovou taneční hudbu pro swingové komunity v celé Evropě. V roce 2019 se stal s uskupením 2in2out vítězem soutěže Jazz Fruit. V současnosti vyučuje na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.


VSTUPENKY

V předprodeji (do 28.8.): 220 Kč,
V den koncertu + na místě: 270 Kč

Pouze místa k sezení, místa nejsou číslována.