Fama Quartet hraje Ježky

Malý ochutnávkový večer nové hudby pro smyčcové kvarteto: skladby 3 nadějných studentů Konzervatoře J. Ježka - 3 Janů: Šestáka, Drábka a Skorunky, jako tři druhy mladého vína mladých kreativních vinařů, kteří ctí tradice a zároveň následují vlastní preference a vášně pro rytmus, harmonii, barvu a formu zvukových dobrot. Vše uvedeno i uzavřeno díly známých mistrů žánru: české legendy Martina Smolky a americké ikony minimalismu Philipa Glasse. Nechte si chutnat!

Fama Quartet - smyčcové kvarteto pro soudobou hudbu vzniklo v roce 2005 v Praze z členů předních českých orchestrů, jež spojuje nadšení pro komorní hudbu. Kvarteto pravidelně uvádí skladby mistrů avantgardy 20. století, jakož i premiéry skladeb českých i zahraničních tvůrců.Jan Šesták je autor původem z České Skalice. Jeho hudební řeč je prostoupena hravostí a vtipem. Dvojice skladeb pro smyčcové trio znázorňuje doplňující se kontrast vášní a nespoutanosti Rapsodie a přísného řádu a formy Fugy. Slovní hříčka v názvu Dioptrio poukazuje na nutnost, dívat se na skladbu touto dvojí optikou.

Jan Drábek je hrdý brněnský skladatel, jež se inspiruje styly od romantismu, přes impresionismus a minimalismus až po jazz a rock. Ve své skladbě Trio di formaggi objevuje syté harmonické barvy a rytmy, které rozhýbou vaše chodidla.

Jan Skorunka je všestranný umělec z Hradce Králové. Rád proplouvá různými žánry a nebojí se propojovat svět klasické hudby s elektronikou nebo hudbou populární. Mimo studium se živí jako hudební producent a audioinženýr. Jeho první smyčcový kvartet je experimentem, ve kterém autor implementuje vlastní melodicko-harmonické myšlení do neznámého světa smyčcových barev.

David Danel, Roman Hranička - housle
Ondřej Martinovský - viola
Balász Adorján - violoncello


VSTUPENKY

V předprodeji (do 21. 5.): 220 Kč,
V den koncertu + na místě: 270 Kč

Pouze místa k sezení, místa nejsou číslována.