Laco Deczi & Mikuláš Pokorný

Laco Deczi, žijící světová jazzová legenda, v červnu zavítá v doprovodu Mikuláše Pokorného na Vyšehrad. Těšit se můžete na výjimečné akustické propojení piana a trubky, během něhož zazní nejen osvědčené jazzové standardy, ale i zcela originální skladby.

KONCERT JE JIŽ VYPRODANÝAmerický jazzový trumpetista Laco Déczi (* 1938) je hudební skladatel a malíř slovenského původu. V roce 1962 odešel z Bratislavy do Prahy, kde působil do emigrace do USA v roce 1985. V USA se stal frontmanem kapely Celula New York a vystupoval s řadou skvělých jazzových muzikantů, jako jsou Elvin Jones, Bill Watrous, Junior Cook, Dave Weckl a Sonny Costanzo. Pravidelně koncertuje se svojí kapelou Celula New York v oblasti států New York a Connecticut. Od roku 1990 pravidelně jezdí tour po ČR, Slovensku a Střední Evropě. Dohromady za svůj život vydal přes dvacet alb a video nosičů.

Mikuláš Pokorný, hudebník z nastupující genrace, již během studií na pražské VOŠ Jaroslava Ježka, brněnské Janáčkově akademii a lisabonské Escola Superior de Música de Lisboa působil či stále působí jako leader a sideman v několika uskupeních a projektech: Jan Smigmator, Los Quemados či Mikuláš Pokorný Trio.
Společně Lacem Déczim hraje již od roku 2021, kdy byl osloven, aby odehrál s kapelou Jazz Cellula New York turné v Čechách a na Slovensku.

Koncert nabídne dva sety cca po 30 min. s přestávkou.


VSTUPENKY

V předprodeji (do 9. 6.): 400 Kč,
V den koncertu + na místě: 450 Kč

Pouze místa k sezení, místa nejsou číslována.

Kapacita míst pro hendikepované je již vyčerpaná.