MILAN SVOBODA & RADEK KRAMPL

Koncert uznávaného jazzového pianisty Milana Svobody, jehož tvorba sahá od moderního jazzu přes muzikál, filmovou a scénickou hudbu až k soudobé vážné hudbě. Na vibrafon jej v komorním sále purkrabství na Vyšehradě doprovodí Radek Krampl. Těšit se můžete na originální a hravé skladby jako jsou například Klidné ráno, Situace či Jaro v Bostonu.

Milan Svoboda patří mezi přední osobnosti české hudební scény. Jako jazzový pianista a bandleader si získal velké mezinárodní renomé. Narodil se v roce (1951*) v Praze. Absolvoval varhanní oddělení Konzervatoře v Praze, studoval muzikologii na Filosofické fakultě University Karlovy, kompozici na pražské Akademie múzických umění a jako stipendista působil v USA na Berklee College of Music v Bostonu. Mezinárodní úspěch mu přinesl balet Mauglí.

Radek Krampl pochází z Písku (*1961). Je žákem předního evropského vibrafonisty K. Velebného a absolventem konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze a Akademie múzických umění v Praze, kde aktuálně na katedře bicích nástrojů působí jako profesor. Uměleckým záběrem sahá od swingu přes mainstream, blues a latin až k funky a v neposlední řadě soudobé vážné hudbě. Jeho osobitá sóla lze nalézt na nahrávkách Jany Koubkové i Swing Quintetu Praha, bluesového ASPM Jana Spáleného, big bandu Milana Svobody ale i na debutové desce funky kapely Monkey Bussines či posledním CD Mira Žbirky.VSTUPENKY

V předprodeji (do 21.2.): 220 Kč,
V den koncertu + na místě: 270 Kč

Pouze místa k sezení, místa nejsou číslována.