Salzburg, Moskva, New York : Kvarteto Variace

Během koncertu se přeneseme do míst Evropy a Ameriky, kde v různé době a v různých společenských podmínkách vznikla nádherná díla klasiků 18., 19. a 20. století.
W. A. Mozart se narodil v Salcburku a za svůj krátký život složil neuvěřitelné množství kvalitní a většinou radostné hudby.
Hrůzy a beznaděj života v totalitním státě geniálně vyjádřil ve svých skladbách D. Šostakovič.
Na závěr si s A. Dvořákem vyjedeme do Nového světa, kde napsal svá vrcholná díla.


Smyčcové kvarteto Variace:
Jan Jouza a Markéta Vokáčová : housle/Česká filharmonie
Vlasta Beranová: viola/Symfonický orchestr Hlavního města Prahy
Josef Dvořák : violoncello/Česká filharmonieVSTUPENKY

V předprodeji (do 13. 5.): 250 Kč,
V den koncertu + na místě: 300 Kč

Pouze místa k sezení, místa nejsou číslována.


diskografie Komorního souboru Variace, později Variace Praha, začala nahrávkou CD Literatura v hudbě pro vydavatelství Waldmann v roce 1998. Smyčcový sextet A. Schönberga Zjasněná noc, Maska červené smrti pro harfu a smyčcový kvartet A. Capleta a Il Tramonto pro zpěv a smyčcový kvartet O. Respighiho zaujaly hudební kritiku. Nahrávka získala nejvyšší ocenění francouzského odborného časopisu Répertoire měsíce května 1999. V roce 2004 nahrál soubor skladby B. Martinů, P. Haase, E. Schulhoffa, F. Martina a V. Ullmanna pro agenturu V+M. Při poslechu CD posluchač ocení umělecké kvality hudby autorů, jejichž osudy změnila II. světová válka.
Poslední nahrávka souboru Variace Praha u vydavatelství Artesmon vznikla v roce 2018.Mohla se uskutečnit díky komorním koncertům, které pořádala Česká filharmonie v Sukově síni pražského Rudolfina. Můžete slyšet hudbu W. A. Mozarta, J. S. Bacha, J. Haydna, A. Vivaldiho, J. Suka, A. Dvořáka a B. Smetany.