SLON V PORCELÁNU: kontrabas, harfa, housle

Kontrabas mezi ostatními nástroji působí neohrabaně, je jako slon v porcelánu. Jak si s touto pověstí poradí Adam Honzírek v programu s harfou Roxany Hädler a s houslemi Jana Jouzy uslyšíte na dubnovém koncertě.

Uslyšíte interpretace: Bizeta, Saint - Saënse, Kubičky, Čajkovského, Hasselmanse, Masseneta, PiazzolyVSTUPENKY

V předprodeji (do 8. 4.): 250 Kč,
V den koncertu + na místě: 300 Kč

Pouze místa k sezení, místa nejsou číslována.


Adam Honzírek působí od roku 2019 jako vedoucí skupiny kontrabasů České filharmonie, se kterou vystupoval v mnoha významných světových sálech jako například Royal Albert Hall v Londýně, Elbphilharmonie v Hamburku nebo Suntory Hall v Tokiu po boku předních českých i světových umělců z nichž lze vybrat jména jako Semjon Byčkov, Sir Simon Rattle, Alain Altinoglu, Jakub Hrůša, Yuja Wang, Gautier Capuçon, Josef Špaček a Jan Martiník.

Roxana Hädler je harfistkou Státní opery Praha a Filharmonie Hradec Králové. Spolupracuje také s mnohými dalšími českými i zahraničními orchestry a je členkou Baborak Ensemble. V roce 2020 vyhrála konkurz do Akademie České filharmonie, se kterou vystupovala nejen u nás, ale také v nejprestižnějších sálech Evropy, jako například milánská La Scala, Berlínská a Pařížská filharmonie, vídeňský Musikverein, Barbican Centre, Gewandhaus Leipzig, Elbphilharmonie a další.

Houslista Jan Jouza, člen České filharmonie, se zúčastnil hudebních kurzů v Maďarsku u Semyona Snitkovského a v Zurichu u Nathana Milsteina. V roce 1978 získal 2. cenu ve II. kategorii na soutěži Beethovenův Hradec. Po studiu na Konzervatoři v Praze u prof. Vladimíra Rejška a absolvování pražské HAMU ve třídě prof. Nory Grumlíkové působil jako koncertní mistr Severočeské státní filharmonie v Teplicích. Od března 1987 byl zaměstnán v orchestru Smetanova divadla, kde se úspěšně zúčastnil konkursu na zástupce koncertního mistra.