VEČER KOMORNÍ HUDBY, SKLADBY PRO HOUSLE A VIOLONCELLO

Gabriela Kubátová – housle a Milada Gajdová – violoncello


Gabriela Kubátová se věnuje hře na housle od šesti let a získala řadu cen v soutěžích základních uměleckých škol. Po maturitě na gymnáziu s humanitním zaměřením pokračovala ve studiu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v oboru Hudební výchova – hra na nástroj (housle) ve třídě profesora Jiřího Tomáška. Studium ukončila v roce 2000 recitálem v Sukově síni Rudolfina.

Pravidelně spolupracuje s předními českými sbory v dílech s průvodem sólových houslí Bohuslava Martinů (Petrklíč, Otvírání studánek, Tři písně posvátné), Zdeňka Lukáše (Pocta Tvůrcům, Jaro se otvírá, Šťastné a veselé), Otmara Máchy (Zima, zima, zima), Jana Málka (Túžení), Jiřího Temla (Šest písniček ze studánky, Gloria), Jaroslava Herdena (Myjava) a dalších.

Milada Gajdová hraje na violoncello od svých sedmi let. Konzervatoř v Praze studovala ve třídě prof. Viktora Moučky (1989–1996). Pod jeho vedením také absolvovala své první krůčky na významných pódiích; například ve Dvořákově síni Rudolfina a v nahrávacím studiu Českého rozhlasu (P. A. Loccatelli: Sonáta D dur).

S úspěchem reprezentovala Českou republiku na Mezinárodní hudební soutěži Pražské Jaro (semifinále, v roce 2000).

.PROGRAM

Pietro Loccatelli: Sonáta d moll> Largo, Allegro, Largo, Presto

Jiří Teml: Čtyři nálady pro housle a violoncello: Vivace drammatico e poco rubato, Allegretto giocoso, Andantino Misterioso, Prestissimo

Jean Marie Leclaire: Sonáta e moll: Allegro ma poco, Gavotte, Presto

Georg Phillip Telemann: Kánonická sonáta č. 1: Vivace, Adagio, Allegro

Béla Bartók: Duetta: Preludium a kánon, Rumunský tanec, Valašský tanec, Arabská píseň, Transylvánský tanec

Johann Halvorsen: Passacaglia na Händelovo téma


VSTUPNÉ
V předprodeji (do 11.10.): 300 Kč,
V den koncertu + na místě: 330 Kč

Pouze místa k sezení, místa nejsou číslována.
20 minut přestávka po první části.